מכתב פתוח לחברתי העתידית, כשהיא תראה את כיסא הגלגלים שלי

למה את לא צריכה לראות בי מישהו ש"רתוק לכיסא גלגלים" או מוגבל? ובכן, זה בדיוק העניין. אני לא. אני לא מה שהחברה מתייגת אותי. אני אדם, פעיל חברתי, אוהב הוקי, אוהב לשתות בירה עם החברים, חבר נאמן. כיסא הגלגלים הוא רק הדרך שבה אני מסתובב בעולם, לא יותר.
מאת: קייל האמפרי 19.03.2017

 

אף פעם לא היה לי קושי לצאת לדייטים. אני לא מסתובב ומחפש להתחבר עם אנשים אחרים בכיסא גלגלים. אני מחפש אוהדי הוקי, אנשים שאוהבים לשתות בירה, אנשי עסקים מסורים ואנשים עם להט אחר.

אותו הדבר לגבי חיפוש בת זוג. אני לא מחפש מישהי ש"תהיה בסדר עם זה שהיא יוצאת עם בחור בכיסא גלגלים." אני פשוט מניח שאם את חברה שלי, את יודעת שזו הדרך שלי להתנהל בעולם ושזה לא מה שמגדיר אותי.

זה מה שאני רואה.

זה מה שהאקסית שלי מהתיכון אמרה שהיא ראתה כששאלתי אותה לפני שהתחלתי לכתוב את הטור הזה, ואני בטוח שכך כל חבריי רואים אותי.

הם רואים אדם שבמקרה נאבק ברשויות החוק בקנדה כדי שכל החנויות בה יהיו נגישות. הם רואים אדם שיוותר על כרטיסים למשחק הוקי ויחמיץ את המשחק אם תזדקקי למישהו לדבר איתו. הם רואים חבר נאמן.

אז למה את לא צריכה לראות בי מישהו שרתוק לכיסא גלגלים או מוגבל? ובכן, זה בדיוק העניין. אני לא. אני לא מה שהחברה מתייגת אותי. אני רוצה לנפץ את התגיות האלה, את הסטריאוטיפים השליליים שהשאירו אנשים מאחור במשך 20 שנה.

 

אני מחשיב את עצמי עם מסוגלות אחרת - "differently able". אני מסתובב בעיר בתחבורה ציבורית, יוצא לבירות בפאבים האהובים עליי, מוצא דרכים ליצור נגישות במקומות שאין ועושה מה שביכולתי כדי לחולל שינוי בחייו של ילד. החברה כל כך ממהרת להדביק תוויות על אנשים, מסמנת אותם כחסרי-יכולת וקובעת שהם לא יתרמו לחברה. זה לא נכון. לא תמצאי אדם יותר מסור ממני לחולל שינוי חיובי לכל כך הרבה אנשים.

 

בפעם הבאה שאדם בכיסא גלגלים מתחיל להסתובב איתך, אל תניחי שהוא לא ירצה משהו מעבר לחברות. כמובן, ייתכן שזה יהיה כך, אבל רק תחשבי על האיש הזה כבן-אדם והתייחסי אליו בהתאם. בקרי אותו באותו אופן שהיית מבקרת כל בן זוג פוטנציאלי אחר.

האם הוא חמוד? מצחיק? יש בו להט? האם יש לו את התכונות שאת מחפשת במישהו? אם את יכולה לענות על כל השאלות האלה בחיוב, אל תהססי לעשות את הצעד הראשון!

 

קייל האמפרי עם ידידה

קייל האמפרי (Kyle Humphrey) בחור בן 27 מקנדה שנולד עם ספינה ביפידה. הטור הופיע במקור באנגלית באתר THE MIGHTY 

תגובות
אני לא חושבת זה חלק זה ממך זה עוזרת לזוז בעולם בטח יש בך המון דברים אני לא יש צריך לתייג אנשים לפי מה שרואים מראה חיצוני ישר אדם הוא אדם לא קשר יש מגבלה כל שהיא צריך לדעתי לראות עננם שבלב קודם מי הוא אולי כדי לראות מהוא אולי הוא אדם מצחיק שנחמד לדבר איתו אולי איש/ה שיחה
ליזי , 29.03.2017
LOVE דווקא - פנאי והכרויות (גם) לאנשים עם מוגבלות

LOVE דווקא הוא אתר פנאי והכרויות לאנשים עם ובלי מוגבלות. אנו מאפשרים לאנשים להכיר, לאהוב ולבלות, עם ולצד המגבלות. באתר אנו מייחדים מדור מיוחד לשאלות ותשובות בנושאי זוגיות, יחסים, מיניות ומוגבלות שמופעל על ידי צוות מומחים ממרכז "רעות דלת פתוחה". בנוסף לכך, אנו מציעים שלל פעילויות פנאי מותאמות ונגישות בשיתוף עמותות וארגונים שונים להעשרת חיי החברה, להכרות עם אנשים אחרים, להעשרה אישית ולהרחבת המעגל החברתי ועולם הפנאי.