הרצאה: היופי הוא עבודה פנימית

לכולנו יש היכולת להיות יפים או מכוערים ולמראה החיצוני יש רק חלק קטן בעניין. הרצאה שחשוב לצפות בה.
14.02.2017

אנו נוטים לשפוט אנשים לפי המראה החיצוני שלהם, אומרת דון שו (Dawn Shaw), שנולדה עם גידול על הפנים שלחץ על עצבים ושרירים והותיר מחצית מפניה משותקים, אך מה אם ההגדרות של יופי לא היו על סמך מראה אלא על סמך התנהגות, שפת גוף, מילים ומעשים? היא לא בחרה להיוולד כך ולהיראות כך, היא אומרת, אך היא בחרה מה לעשות עם החיים שלה, איך להתנהג ומה לשדר כלפי אחרים.

הוריה מעולם לא הסתירו אותה או התביישו בה ועל כך היא אסירת תודה. כי על ידי כך שהיא הייתה בחוץ, בחברה, היא לא רק למדה איך להתמודד עם יחס של אחרים, היא גם למדה שיש בה ערך.

סקרנות של זרים היא דבר טבעי, אך כשזה מגיע לבהיות של ממש זה כבר לא נעים. כשילד סקרן בן 8 או 9 שאל אותה בהתרסה "מה קרה לפנים שלך?" היא לא נעלבה. היא פשוט חייכה ואמרה לו את האמת, והילד משך בכתפיו והמשיך הלאה.

 

לכולנו יש היכולת להיות מכוערים, היא אומרת, ולא מדובר רק בתסרוקת או בחוש אופנה לא מוצלח. מדובר בהחלטות שלנו איך אנו מתנהגים ומה אנו אומרים. אנשים מהעבר ניתקו עמה קשר, היא מספרת, לא בגלל איך שהיא נראית, אלא בגלל מה שהיא הקרינה כלפיהם. היא הייתה כל כך עסוקה באיך שהיא מרגישה ובאיך שהיא רוצה שיתייחסו אליה, שהיא לא שמה לב לאיך שהיא מתייחסת לאנשים אחרים.

 

וכפי שאנו יכולים להיות מכוערים, באותה מידה יש לנו היכולת לבחור להיות יפים, איך אנו מתייחסים לאחרים ואיך אנו מתייחסים לעצמנו. מה אנו רואים כיפה אצל אחרים? נדיבות, חוש הומור, ביטחון עצמי, הערכה עצמית ורצון כן ואמיתי לתקשר עם אחרים.

ככל שאנו מכירים בערך של עצמנו וחשים בנוח בתוך העור של עצמנו, כך אנו נהיים מושכים ויפים יותר.

 

Save

תגובות
LOVE דווקא - פנאי והכרויות (גם) לאנשים עם מוגבלות

LOVE דווקא הוא אתר פנאי והכרויות לאנשים עם ובלי מוגבלות. אנו מאפשרים לאנשים להכיר, לאהוב ולבלות, עם ולצד המגבלות. באתר אנו מייחדים מדור מיוחד לשאלות ותשובות בנושאי זוגיות, יחסים, מיניות ומוגבלות שמופעל על ידי צוות מומחים ממרכז "רעות דלת פתוחה". בנוסף לכך, אנו מציעים שלל פעילויות פנאי מותאמות ונגישות בשיתוף עמותות וארגונים שונים להעשרת חיי החברה, להכרות עם אנשים אחרים, להעשרה אישית ולהרחבת המעגל החברתי ועולם הפנאי.