זוגיות, מוגבלות, מיניות וסקרנות

"כשרק התחלנו לצאת היו הרבה מבטים, חלקם אוהבים, חלקם מרחמים, חלקם מבולבלים. אצל רבים מהם בערה השאלה: האם אתם יכולים לעשות סקס?"
02.02.2017

 

בחור ובחורה מציציצים מחוייכים מתחת לשמיכה

ניקי מת'יו כותבת באתר THE IPF טור על הזוגיות שלה עם הארוס שלה, שהוא בעל פגיעת חוט שדרה גבוהה. הוא בחור מדהים עם עיניים סקסיות וחיוך שובב, היא מספרת, והיא התאהבה בו כמעט מייד. הם מנהלים זוגיות נורמלית, אך היא גם מציינת: "כשרק התחלנו לצאת היו הרבה מבטים, חלקם אוהבים, חלקם מרחמים, חלקם מבולבלים. אצל רבים מהם בערה השאלה: האם אתם יכולים לעשות סקס?"

 

ובכן, היא מבהירה, אנחנו עושים סקס והרבה! כן, היה צורך להקדיש זמן ומחקר אישי (גוגל לא מספק מספיק מידע), ולה עצמה היו חששות וספקות עד כמה המין יתפוס חלק בזוגיות. המוח שלו עובד מצוין ויש לו רצונות כמו כל אדם אחר; מצד שני, הבחור לא מרגיש דבר מתחת לגובה החזה. אבל ביחד הם גילו מקומות נהדרים בגוף שרגישים למגע (הצוואר, למשל), ניסו תנוחות שונות ומפתיעות במיטה, ועם סיוע תרופתי קל העניינים מתרוממים לא רע.

 

החברה בימינו, היא כותבת, לא רגילה לראות מוגבלות ומיניות בתוך משוואה אחת. רבים חושבים שרק בשל העובדה שלאדם יש מוגבלות פיזית או נפשית, אז גם התפקוד  המיני שלו לא קיים. "ואף שאני רגילה שחברים סקרנים לגבי הפרטים האינטימיים של חיי הסקס שלי, יש לי דעה ברורה לגבי לגבי האופן שבו הם מרשים לעצמם לשאול אותי על הנושא! האם אתם שואלים את חבריכם פרטים אינטימיים על חיי המין שלהם? כנראה שלא. אבל כיוון שהזוגיות שלי היא אחרת מהנורמה, כנראה שיש מיליון שאלות שמחכות להישאל."

 

"אף אחד עדיין לא שאל אותי באופן ישיר איך בדיוק מתנהלים חיי המין שלנו, אבל אני בטוחה שזרים רבים בסופרמרקט מתים לשאול אותי. אם ישאלו, אני פשוט אומר שהם מדהימים, ואז אצחקק ואתרחק במהירות למחלקת הפירות".

 

ואולי, היא ממשיכה, זה הכול בראש שלה? אולי זה רק נדמה לה שכולם סקרנים לגבי חיי המין שלה עם הבן זוג ובפועל הם רואים אותנו כזוג נורמלי? אולי הם פשוט רואים את המצב כמו שהוא: זוג מאוהב עד מעל לראש, ולא מעבר?

"אולי לא רק התפיסה של החברה לגבי מוגבלות ומיניות צריכה להשתנות, אלא התפיסה שלי? החיים הפרטיים שלי הם כמו שהם: פרטיים, ואף שאתם ודאי סקרנים לגביהם, אני משוכנעת שאתם שמחים בחייכם בלי לדעת יותר מדי!"

 

לטור המקורי באנגלית

Save

תגובות
להיות נכה זה לא סקסי במיוחד אצל נשים ללא נכות, ובגלל זה לא רק שהם לא רואות גברים כמוני כפרטנרים לסקס וזוגיות, אלא אפילו קשר לא מחייב הן פוסלות, כי הן כל הזמן צריכות להתרגש, ואם על המשפט הראשון לא ריגשתי הלך עלי. חייבים לשנות את המצב
דודי, 04.02.2017
LOVE דווקא - פנאי והכרויות (גם) לאנשים עם מוגבלות

LOVE דווקא הוא אתר פנאי והכרויות לאנשים עם ובלי מוגבלות. אנו מאפשרים לאנשים להכיר, לאהוב ולבלות, עם ולצד המגבלות. באתר אנו מייחדים מדור מיוחד לשאלות ותשובות בנושאי זוגיות, יחסים, מיניות ומוגבלות שמופעל על ידי צוות מומחים ממרכז "רעות דלת פתוחה". בנוסף לכך, אנו מציעים שלל פעילויות פנאי מותאמות ונגישות בשיתוף עמותות וארגונים שונים להעשרת חיי החברה, להכרות עם אנשים אחרים, להעשרה אישית ולהרחבת המעגל החברתי ועולם הפנאי.