נשים עם מוגבלות כובשות בחזרה את חוף הים

ארבע נשים עם מוגבלות מציגות את הגוף "האחר" לראווה בפרויקט צילום שבו הן מצהירות: גם לנו מותר להיות פה על החוף. אנחנו יפות, סקסיות ונהדרות כמו שאנחנו!
18.04.2016

 

עבור לא מעט אנשים הליכה לחוף הים וחשיפת הגוף מלווים במבוכה, מודעות עצמית ובושה. אצל אנשים עם מוגבלות התופעה רווחת עוד יותר בגלל דעות קדומות וסטנדרטים מדומיינים של הגוף ה"נכון" וה"יפה". פרויקט TAKE BACK THE BEACH (לכבוש חזרה את החוף) הוא פרויקט שבא לאתגר את התפיסות המקובלות של יופי ודימוי גוף לגבי אנשים עם מוגבלות. במסגרת הפרויקט ארבע נשים עם מוגבלות בארצות הברית מצטלמות בבגדי ים בבריכה ועל חוף הים ומספרות על תחושת האי-נוחות והמודעות העצמית המלוות אותן כשהן מגיעות לחוף, ומציגות בגאווה את הגוף ה"אחר" - הרגל הקטועה, הפרוטזה, כיסא הגלגלים - וכיצד הן מתגברות על התחושות האלה.

 

 

אהבתם את הכתבה? מוזמנים/ות להירשם לאתר, להציג את עצמכם/ן ולהכיר אנשים חדשים :-) 

 

 

דניאל פרז, קטועת רגליים ומלאה יושבת בבגד ים על שפת הבריכה

PHOTOGRAPHED BY EMILY BERL

דניאל פרז: "לא אכפת לי מה אנשים חושבים עליי, אני שם בשביל להנות עם החברים שלי"

   

קריסטין פריסי, לבושה בבגד ים יושבת בכיסא גלגלים על חוף הים

PHOTOGRAPHED BY EMILY BERL
 

 קריסטין פריסי: "לכל אחד יש הסוגיות שלו עם הגוף, בעיקר נשים, והעובדה שאני בכיסא גלגלים לא עושה אותי שונה מאחרות"

 

לייסי הנדרסון, עומדת על שפת בריכה בבגד ים, רגל אחת היא פרוטזה
PHOTOGRAPHED BY EMILY BERL

לייסי הנדרסון: "השאלה הגדולה מבחינתי לא הייתה איך הגוף שלי נראה אלא איך הוא מתפקד ואיך אני משמרת את הבריאות שלו"

 

 

קטועת רגל, עומדת על רגלה האחת בבגד ים על החוף ומחייכת

PHOTOGRAPHED BY GILLIAN LAUB/GETTY IMAGES REPORTAGE

 

קאקסמי: "אם את מרגישה בנוח ומרגישה שאת יפה, אז דבר לא יכול לעצור אותך. את יכולה להרגיש בנוח בבגד ים או בכל בגד אחר שאת לובשת"

 

בסופו של דבר אין מה להתבייש. נכון, לא לכולנו יש גוף שרירי, רזה, חלק ומושלם. לרובנו אין. אין דבר כזה גוף מושלם. לכל אחד ואחת יש הייחוד שלו, השוני שלו, וגם הסוגיות והתסביכים שלו עם עצמו. השוני הוא מה שמייחד אותנו. בקיץ הקרוב צאו לחוף, לבריכה, תראו את הגוף שלכם. אחרי כמה דקות של תתפלאו לגלות שכמעט כל הדעות הקדומות הן בראש שלכם. 

 

מה דעתכם/ן על הנשים האלה? נשמח לקרוא את תגובותיכם.

מוזמנים/ות להירשם לאתר, להציג את עצמכם/ן ולהכיר אנשים חדשים :-)

תגובות
כל הכבוד. גם אני כעיוור הולך בקיץ לים עם כלבת הנחייה שלי. עם גוף שיש לו כרס, בלי ריבועים בבטן אבל לא רואה את אף אחד ממטר כי גם לי יש את הזכות לבוא אל חוף הים ולהשתזף ולבקר בו כמו בכל מקום ציבורי אחר בו אני חפץ לבקר.אני מקווה כי גם בישראל יעשו פרוייקט דומה.
, 20.04.2016
LOVE דווקא - פנאי והכרויות (גם) לאנשים עם מוגבלות

LOVE דווקא הוא אתר פנאי והכרויות לאנשים עם ובלי מוגבלות. אנו מאפשרים לאנשים להכיר, לאהוב ולבלות, עם ולצד המגבלות. באתר אנו מייחדים מדור מיוחד לשאלות ותשובות בנושאי זוגיות, יחסים, מיניות ומוגבלות שמופעל על ידי צוות מומחים ממרכז "רעות דלת פתוחה". בנוסף לכך, אנו מציעים שלל פעילויות פנאי מותאמות ונגישות בשיתוף עמותות וארגונים שונים להעשרת חיי החברה, להכרות עם אנשים אחרים, להעשרה אישית ולהרחבת המעגל החברתי ועולם הפנאי.